Duslintuvo dalys

Daugeliui žmonių jų vairuojamas automobilis yra kur kas daugiau, nei susisiekimo priemonė, padedanti patogiai pasiekti kelionės tikslą. Be abejonės, tinkamai prižiūrėtas, išpuoselėtas automobilis atrodo reprezentatyviai ir atkreipia aplinkinių dėmesį. Šiam tikslui pasiekti dažnai pasitelkiamos ir tokios nedidelės, tačiau svarbios detalės kaip automobilių duslintuvų antgaliai, duslintuvo bakeliai ir kiti.

Daugelis žino, kad automobilių išmetimo sistema yra sukonstruota taip, kad išmetamosios dujos būtų surinktos iš variklio cilindrų ir patektų į atmosferą, o ne Jums į automobilio saloną. Ši sistema slopina triukšmą, kai dujos yra išmetamos į atmosferą ir padeda sumažinti išmetamųjų dujų toksiškumą. Visa duslintuvų sistema sukomplektuojama individualiai kiekvienam automobiliui, tačiau dažnai norisi ją modifikuoti ir susikomplektuoti pagal poreikius, tarkim, pakeisti tik duslintuvo antgalį.

Šių laikų transporto priemonių visą išmetimo sistemą dažniausiai sudaro tokie komponentai:

  • Išmetimo kolektorius. Ši detalė surenka išmetamąsias dujas į centrinį vamzdį ir, taip pat, užtikrina variklio degimo kamerų valymą.
  • Centrinis vamzdis. Jis yra naudojamas tolimesniam išmetamųjų dujų transportavimui. Šis vamzdis subalansuoja variklio sukurtus temperatūros svyravimus bei virpesius.
  • Katalizatorius. Katalizatoriai žymiai sumažina išmetamųjų teršalų toksiškumą, ir varikio skleidžiamą garsą.
  • DPF/Suodžių filtras. Jo paskirtis yra surinkti išmetamąsias kietąsias daleles(suodžius), šie filtrai yra tik dyzeliniuose varikliuose.
  • Rezonatorius arba vidurinis duslintuvas. Naudojamas triukšmo lygio mažinimui bei subalansuoti išmetamųjų dujų srauto pulsavimą.
  • Pagrindinis arba galinis duslintuvas. Jis užtikrina galutinį triukšmo malšinimą.
  • Sandarikliai, tarpikliai ir jungtys. Visi išmetimo sistemos komponentai vieni su kitais yra sujungti vamzdynu, o jų jungtys gali būti sandarinamos tarpikliais.
  • Tvirtinimo detalės. Metaliniai-guminiai tvirtinimai užkerta kelią vibracijai patekti į automobilio kėbulą.
  • Duslintuvo antgaliai. Jie dažniausiai dedami norint pagerinti automobilio išvaizdą.

Duslintuvo ir visų duslintuvo dalių užduotis yra ne tik išvesti išmetamąsias dujas ir išvalyti jas nuo kenksmingų smulkiųjų dalelių, kurios atsiranda kuro degimo metu, bet ir atsirandančio triukšmo slopinimas. Svarbu, kad išmetimo sistema visada būtų vientisa ir sandari, kadangi, kitu atvėju, sumažėja automobilio galingumas ir padidėja jo kuro sąnaudos. Taip pat, jei duslintuvo dalys nebus sandarios, nebebus garantuojama, kad į aplinką nepatenka per daug kenksmingų medžiagų ir kietųjų dalelių. Vis dėlto, nemažai vairuotojų nori, kad duslintuvas būtų garsesnis, todėl jiems reikia atskirų, patobulintų duslintuvo dalių, tai vadinama „duslintuvo tiuningu“.

Duslintuvo antgaliai

Įvairaus dydžio duslintuvo antgaliai – tai praktiški ir estetiški aksesuarai, kurie suteikia automobilio išvaizdai daugiau šarmo. Universalūs antgaliai skirti pritvirtinimui prie išmetimo vamzdžio varžtelių pagalba, gali būti montuojami bet kokiam automobiliui su tuo pačiu išmetimo vamzdžio diametru. Kiti antgaliai turi montavimo vamzdžius, kurie gali būti veržiami apkabų pagalba arba virinami. Pabrėžtina jog dažniausiai duslintuvo antgaliai yra virinami ir pritaikomi konkrečiai pagal automobilį. Reikia atsižvelgti į vamdžio storį bei automobilio bamperio ir difuzoriaus angas.

Dėl kokių priežasčių keičiamos duslintuvo dalys?

Kai automobilio kuras dega, susidaro liekanos, taip pat, duslintuvo vamzdyje atsiranda kondensato garai ir rūgštys – būtent tai neigiamai veikia išmetamosios sistemos galinį duslintuvą, o vanduo ir žemos metu ant kelio esanti druska sukelia rūdžių atsiradimą. Kai važiavimo metu iš vamzdžio yra girdimas ūžesys arba triukšmas, galima manyti, kad išmetamasis vamzdis priglunda ne visai glaudžiai ir tokiu atveju reikia suprasti, kad atėjo laikas jį pakeisti. Keičiant išmetamojo vamzdžio dalį, pavyzdžiui, galinį duslintuvą, kartu taip pat reikia pakeisti ir varžtus, tarpiklius bei kitas smulkias detales. Dar viena prežasčių yra variklio vibracijos dėl kurių ilgiainiui suplyšta gofros(lanksti jungtis), išlūžta laikikliai ir t.t

Tokiais atvejais praverčia tai, jog duslintuvų antgaliai internetu gali būti įsigyti neišėjus iš namų. Išsirinkite Jums reikiamas prekes ir mes pasirūpinsime greitu bei sklandžiu jų pristatymu. Reikalingų automobilio dalių paieška Jums užtruks vos kelias minutes, o ateinančiomis dienomis jau galėsite džiaugtis sportiškesne išvaizda ir daugiau garso įgijusiu automobiliu.